Pivní lázně Chodová Planá

 

Ne každý problém je vhodné řešit pivem. Pokud bychom se ale bavili o problémech zdravotního charakteru, zlatý mok má v mnoha případech téměř kouzelnou moc. Odborníci se shodují na tom, že chmel, slad a kvasinky, které k výrobě piva neodmyslitelně patří, mají blahodárný vliv na řadu funkcí našeho organismu. Tato fakta můžete ověřit sami na sobě v některých z pivních lázní, které v posledních letech v České republice vyrůstají, jako houby po dešti. Vůbec první pivní lázně, nejen u nás, ale na celém světě, vznikly v Chodové Plané na Plzeňsku. Nabízejí několikadenní pobyty i jednotlivé kúry, po jejichž absolvování se budete cítit, jako znovuzrození.

 

Pivní koupele

Hlavní procedurou v pivních lázních Chodová je samozřejmě pivní lázeň sama o sobě. Je připravena v rehabilitační vaně z vody a speciální minerální vody, která zde vyvěrá. Přísady koupele tvoří tmavé Koupelnové pivo®, vyráběné tradiční metodou podle chráněné originální receptury hlavním sládkem rodinného pivovaru Chodovar, živá kultury pivovarských kvasnic, chmelové mláto a směs drcených bylin. Hladina lázně je pokryta charakteristickou pivní pěnou a prostor aromatizován vůní čerstvě uvařeného tmavého piva.

Pivní koupel má celou řadu blahodárných účinků – teplota lázně postupně mírně zvýší srdeční činnost a aktivaci krevního oběhu v celé krevní soustavě. V pokožce se uvolní póry, kterými se pak odplavují z těla škodlivé látky. Směs bylin působí, jako očistný peeling a pivní kvasnice předávají pokožce celou řadu vitamíny, proteiny a sacharidy. K dispozici je kromě klasické pivní lázně i lázeň chmelová, která má antidepresivní účinky a pomáhá proti nespavosti.

 

Další procedury v pivních lázních

Další procedurou, kterou byste neměli v lázních Chodová vynechat, je zábal ze sladového mláta. Zahřáté na teplotu kolem 40°C je po konzultaci s lékařem přiloženo na problematická místa, jako například bedra, šíje, nebo ramena. Postupné prohřívání těchto partií pak vede k ústupu chronických artrotických potíží a zvýšenému prokrvení. Látky, které pronikají ze sladového mláta do kůže příznivě ovlivňují vlasy, nehty a účinně bojují proti ekzémům.

Pivní lázně Chodová Planá mají v nabídce i klasické masáže, nebo oblíbené masáže horkými lávovými kameny. Můžete vyzkoušet i pitnou kůru zdejší minerální vodou Ilsano®, která upravuje metabolismus a vysoký krevní tlak, nebo minerální vodou Mladinka®, jež má uklidňující efekt a antivirové účinky. Pobytový víkend v pivních lázních je vhodný, jako originální dárek, který slibuje obdarovanému příjemné chvíle, na které hned tak nezapomene.